Progresivní Mixologie | barmanská škola, stylové barmanství, CBA, nové trendy, bar show
ovocny kaviar, kulicky plne stavy, popping boba
Progresivní mixologie je nový směr, který za barem využívá veškeré poznatky z oboru.

Dalo by se stanovit 5 bodů, na které se soustředíme: chuť, vůně, koncept-servis, vzhled a zážitek.

Nový barový směr: STYLE BARTENDING

Stylové barmanství je zaměřené na perfektní vizuální provedení a oborové znalosti.
Důraz se klade na detail jednotlivých pohybů.
Bar je jako jedno velké jeviště. Boom flairu byl asi před deseti lety, ale v dnešních dobách se z něj vyvinul exhibiční flair a working flair, vhodný na vystoupení nebo cocktail catering.

Kam se tedy může barová práce posunout?

Řešením může být právě Style Bartending, který nabízí možnost vyzdvihnout zručnost a vědomosti barmana s přídavkem šarmu, elegancea stylu. Cílem Style Bartendingu je návrat respektu k barové práci, kdy není potřeba si zdlouhavě za barem pohazovat. Klasická barová práce tak dostává úplně jiný rozměr. Barman se soustředí na jednotlivé pohyby jak těla, tak pracovních pomůcek či skleniček. Zároveň hosta profesionálně informuje o produktech a dá najevo svoje znalosti.
Soustředí se na preciznost a dává to hostu jasně najevo.

Přejete si barmana, který je originální a splňuje výše uvedená kritéria?
Objednejte si nás info@mixolog.czStacks Image 3241
CULINARY COCKTAIL

Dnes úplně nejnovější kategorie, která dává prostor ke spojení jídla a koktejlu.

Jedná se o spojení na základě určitých předpokladů.
Tak jak je již běžně používáno spojení jídla a vína, je také možné spojit jídlo a koktejl. Vychází z procesu vnímání chuti potravin a je rozdělen do několika fází: zrak, vůně, hmat, chuť, aroma. Společné aromatické vlastnosti tak daly vzniknout neobvyklým kombinacím, jako bílá čokoláda a kaviár a také kombinace zeleného hrášku a jahod.

Food Pairing nabízí cestu, kdy na základě společných čichových a aromatických vlastností můžeme párovat jídlo s koktejlem. Jako například jablečný džus a med, či mořské plody a gin.

Celý princip párování drinků končí společným souzněním sousta jídla, zapitého spárovaným koktejlem a vyzněním ve společné aromatické explozi v nose a ústech.